top of page

Subota, 18. srpnja: Mrkopalj kroz priče, povijest i Sajam Marije Terezije

  • Writer: Lynx and Fox
    Lynx and Fox
  • 9. velj
  • 1 min čitanja


U subotu, 18. srpnja, u sklopu Sajma Marije Terezije u Mrkoplju, vodimo vas na besplatnu povijesno-interpretacijsku šetnju kroz mjesto. Nećemo vam odmah otkriti sve teme koje nas čekaju putem, ali možemo obećati da ćemo Mrkopalj pogledati malo drugačijim očima. Kroz šetnju ćemo povezati povijest, lokalne priče, tragove svakodnevnog života i ono što ovo mjesto čini posebnim u Gorskom kotaru.


Tijekom programa posjetit ćemo crkvu i razgledati Povijesnu i etno-zbirku Mrkoplja, odnosno zavičajnu zbirku u kojoj se čuvaju predmeti, fotografije i uspomene iz života mrkopaljskog kraja. To su ona mjesta na kojima se najlakše osjeti kako su ljudi nekada živjeli, radili, slavili, putovali, stvarali i preživljavali goranske zime.


Nakon šetnje ostajemo u sajamskoj atmosferi, uz domaće proizvode, lokalne okuse, druženje i svirku heligonki. Sajam Marije Terezije donosi lijepu priliku da se Mrkopalj doživi baš onako kako mu i priliči: polako, domaće, s puno priča i dobrog raspoloženja.


🚶 Detalji šetnje:

• početak: 16:00 h

• okupljanje: ispred Doma kulture u Mrkoplju

• trajanje: cca 1,5 sat

• šetnja je lagana i prikladna za sve generacije

• program uključuje stručno vođenje, posjet crkvi i razgled Povijesne i etno-zbirke Mrkoplja


💚 Sudjelovanje je besplatno. Program se odvija pod pokroviteljstvom Općine Mrkopalj i TIC-a Mrkopalj. Prijave nisu potrebne, dovoljno je doći na mjesto okupljanja u 16:00 h.


Više informacija o detaljnom programu Sajma Marije Terezije uskoro.



 
 
 

Komentari


Lynx and Fox
Obrt za usluge i turistička agencija
Vučnik 100, Delnice
OIB: 92324354016

MBO: 97774979

Voditelj poslovnice:

Jelena Holenko Pirc

Kontaktirajte nas:
Pon - pet / 10-16h

info@lynxandfox.com

091/182-9892

  • Instagram
  • Facebook

© Lynx and Fox 2024  |  All rights reserved.

bottom of page